Název Zapadlé oblázky
Úsměvné příběhy z Kladenska
Autor Luděk Švorc
Vydavatel Warbler s.r.o.
Jazyk česky
Délka textu 103 kB
57 přepočtených stran*
34 obrázků 
 
Cena 82,00 Kč


ukázka
Mobipocket
Pro čtení si instalujte Mobipocket.

Stručný popis

Jednoho dne tatínek přišel z práce a radostně zvolal: „Mám dekret, stěhujeme se na Kladno.“
...V té vzdálené době bez televize a počítačových oblbovačů nosili kluci v kapse prak a nůž...

Anotace

...Jednoho dne tatínek přišel z práce a radostně zvolal: „Mám dekret, stěhujeme se na Kladno.“ Slovo dekret znělo všemocně, snad proto maminka, tříletá sestra Blanka i já jsme radostně křičeli: „Hurá, hurá!“
Náš nový městský dům stál ve čtvrti zvané Na Výhybce. Kdysi v mlhavých dálavách zrodu železniční dopravy zde výhybka na blízkém nádraží rozdělovala koněspřežku na směr Buštěhrad a Praha. Nový příbytek voněl dřevem jako myslivna či horská chata, neboť byl podle finského vzoru skoro celý ze dřeva. V noci zde houkaly jako tajemné sovy lokomotivy a na rozhraní spánku se tady překrásně snilo. Majitelé okolních vilek počali kolonii deseti dřevěných domků brzy poněkud pohrdlivě nazývat „Dřevěnkov". My kluci z „Dřeváků" jsme vytvořili po vzoru Dumasových mušketýrů nerozlučnou partu a drželi v každé situaci při sobě. Nacházel-li se někde klukovský ráj, pak to bylo tady. Od Kladna nás dělil kilometrový pruh sítenského pole, do lesa se dalo dostřelit prakem, mohli jsme podnikat tajemně výpravy na šrotiště oceláren, nebo k jezírkům poblíž Kožovy hory a pozorovat letadla na letišti u Dobré.
V té vzdálené době bez televize a počítačových oblbovačů nosili kluci v kapse prak a nůž...
 

 
* přibližný počet stran v tištěné knize rozměru 14x20 cm odvozený z počtů znakůElektronické knihy nejsou vázané na čtecí zařízení. Obsah e-knihy je kódovaný a není určen k převádění na jiné typy souborů.

© Warbler | Kontakt | Web admin