Název Bumerang rychlosti
aneb auto versus životní prostředí
Autor Sylva Groszová
Vydavatel Warbler s.r.o.
Jazyk česky
Délka textu 373 kB
207 přepočtených stran*
58 obrázků 
 
Cena 53,00 Kč


ukázka
Mobipocket
Pro čtení si instalujte Mobipocket.

Stručný popis

Tato knížka byla napsána v minulém století. Kromě humorně podaných ponaučení a vtipných ilustrací Waltera Mendeho nám může ukázat, jak moc se změnila doba motoristická a my v ní.

Anotace

Knížka pojednává o vodě, o vzduchu, o kytkách, zvěři a jiné havěti, a také – o autech. Neboť podíváme-li se zblízka na vztah životního prostředí a motorismu, neujde nám, že není všechno v pořádku. Vychované auto totiž například nezajíždí na lesní cesty, nedělá loužičky oleje kdekoli na naší matičce Zemi – třeba na louce – nevjede do každého potoka či rybníka, aby se umylo, neodkládá obutí (pardon, pneumatiky) u remízku hnedle za vsí a navíc po nás občas blikne světlometem, zda se v přírodě chováme náležitě i my. A tohle všechno a ještě řadu dalších věcí naučit automobil, to není jednoduchá záležitost.
Kromě humorně podaných ponaučení a vtipných ilustrací nám knížka může ukázat, jak moc se změnila doba motoristická a my v ní.
 
Sylva Groszová (19.1.1926 Praha – 11.10.1994 Praha ) po svém návratu z koncentračního tábora nastoupila v červnu 1945 do dílen Mladé Fronty ( pracovala v truhlárně ), záhy však začala spolupracovat s redakcí Mladé Fronty, stala se redaktorkou, psala kritické kurzívky, fejetony a satiry. Později se věnovala motoristickému sportu, účastnila se mnoha soutěží i jako aktivní závodnice. Podnikla řadu zahraničních cest, zvláště plodnou byla její cesta do Japonska. Spolupracovala s motoristickými časopisy a své fejetony a reportáže uveřejňovala v denících a časopisech už jako volná novinářka. Její velkou vášní, kromě aut, byli její psi, francouzští buldočci.
 

 
* přibližný počet stran v tištěné knize rozměru 14x20 cm odvozený z počtů znakůElektronické knihy nejsou vázané na čtecí zařízení. Obsah e-knihy je kódovaný a není určen k převádění na jiné typy souborů.

© Warbler | Kontakt | Web admin