Název Pohádky
Autor Oscar Wilde
Překladatel J. Z. Novák
Vydavatel Warbler s.r.o.
Jazyk česky
Délka textu 271 kB
151 přepočtených stran*
 
 
Cena 79,00 Kč


ukázka
Mobipocket
Pro čtení si instalujte Mobipocket.

Stručný popis

Pohádky Oscara Wilda patří mezi literární klasiku pro děti i pro dospělé. Vyznačují se velkou dávkou fantazie a romantičností, stejně jako svým vytříbeným stylem. Náměty jsou prosté, jednoduché až naivní, založeny na symbolech a alegorii

Anotace

V knize jsou zařazeny dvě sbírky pohádek: The Happy Prince and Other Stories a The House of Pomegranates. Pohádky nejsou odvozeny z lidových pramenů, ale jsou výlučně autorovou literární tvorbou. V pohádkách nevítězí vždycky dobro a ani zlo není pokaždé potrestáno. Pohádky jsou psány krásným jazykem, autor používá básnické prostředky, jako jsou např. personifikace nebo přirovnání.
Wildovy pohádky skrývají jinotajné myšlenky a názory na svět. Neživé předměty mají lidské vlastnosti, což nám může trochu připomínat formu bajky. V pohádce „Infantčiny narozeniny“ zase odkazuje na svůj jediný román „Obraz Doriana Graye“ – skřet je podoben Dorianovi. Dále jsou zde originálně zpracovány i odkazy některých filozofů a jejich děl, např.: Nový zákon – Rybářova duše – motiv lidského srdce, jež ovlivňuje lidské chování a moralitu, všeobjímající božská láska, která stvořila vše, i pohanské bytosti (národ mořských lidí); Nietzsche – Hvězdné dítě.
Jsou to jedny z nejúchvatnějších pohádkových příběhů, které kdy byly napsány. Jsou vhodné jak malé, tak pro velké čtenáře. Každý v nich může najít něco svého.
 

 
* přibližný počet stran v tištěné knize rozměru 14x20 cm odvozený z počtů znakůElektronické knihy nejsou vázané na čtecí zařízení. Obsah e-knihy je kódovaný a není určen k převádění na jiné typy souborů.

© Warbler | Kontakt | Web admin