Název Čamrdáři
aneb Nový Svět
Autor Miloš Konáš
Vydavatel Warbler s.r.o.
Jazyk česky
Délka textu 562 kB
312 přepočtených stran*
2 obrázky 
 
Cena 98,00 Kč


ukázka
Mobipocket
Pro čtení si instalujte Mobipocket.

Stručný popis

Román pojednává o řemesle, které živilo tisíce lidí v chudých krajích, zejména na Vysočině. Možná by se v Čechách našlo ještě pár veřtatů, v nichž se dříve vyráběly perleťové knoflíky. Přesto patří čamrdářství k prakticky zaniklým řemeslům.

Anotace

O řemesle, které živilo tisíce lidí v chudých krajích, zejména na Vysočině, pojednává román Čamrdáři. Možná by se v Čechách našlo ještě pár veřtatů, v nichž se dříve vyráběly perleťové knoflíky. Přesto patří čamrdářství k prakticky zaniklým řemeslům.
Autor pochází z městečka Žirovnice, kde se perleťové knoflíky vyráběly od roku 1863. Jak k tomu došlo a kdo byl původce pro městečko tak závažného zvratu, popisuje na základě zbytků písemností, zvyků, pamětí bývalých čamrdářů i vlastních poznatků. Román je fikce, která má reálné kořeny a zároveň se snaží co nejvěrněji popsat způsob života tehdejších lidí.
 

 
* přibližný počet stran v tištěné knize rozměru 14x20 cm odvozený z počtů znakůElektronické knihy nejsou vázané na čtecí zařízení. Obsah e-knihy je kódovaný a není určen k převádění na jiné typy souborů.

© Warbler | Kontakt | Web admin