Název Staré Podskalí
Autor Karel Vika
Vydavatel Warbler s.r.o.
Jazyk česky
Délka textu 195 kB
108 přepočtených stran*
 
 
Cena 39,00 Kč


ukázka
Mobipocket
Pro čtení si instalujte Mobipocket.

Stručný popis

Kniha Staré Podskalí s podtitulem Dvanáct pověstí čerpá z barvitého prostředí za autorova života již zaniklého či zanikajícího světa plavců a lidí, žijících „okolo vody“.

Anotace

Karel Vika, vlastním jménem Karel Houžvička, se narodil 01.12.1875 v Sadské a zemřel 22.08.1941 v Praze. Byl učitelem, redaktorem, spisovatelem, překladatelem z polštiny a v neposlední řadě i vydavatelem vlastních děl. Přátelil se s výtvarníky (např. J. Lada, A. Moravec aj.), kteří ilustrovali jeho díla. Osoba Karla Viky je typickým obrazem českého kulturního pracovníka své doby.
Kniha Staré Podskalí s podtitulem Dvanáct pověstí čerpá z barvitého prostředí za autorova života již zaniklého či zanikajícího světa plavců a lidí, žijících „okolo vody“. Kromě vlastních příběhů obsahuje kniha řadu cenných postřehů o životním stylu a faktografických údajů a tak ten, kdo se chce dozvědět něco o staré Praze, najde zde i zdroj poučení.
Jazyk díla byl podřízen hlavnímu záměru, totiž pobavit čtenáře, a dnes již může působit místy archaicky, nicméně stále čtivě. Jazyková úprava byla proto omezena na opravu jen zjevných chyb tisku a věříme, že dnešnímu čtenáři autorův jazyk a styl pomůže evokovat atmosféru oné doby.
 

 
* přibližný počet stran v tištěné knize rozměru 14x20 cm odvozený z počtů znakůElektronické knihy nejsou vázané na čtecí zařízení. Obsah e-knihy je kódovaný a není určen k převádění na jiné typy souborů.

© Warbler | Kontakt | Web admin