Název Kiosek na pláži
Autor Felix Boom
Vydavatel Vydavatelství BLINKR
Jazyk česky
Délka textu 773 kB
429 přepočtených stran*
 
 
Cena 89,00 Kč


ukázka
Mobipocket
Pro čtení si instalujte Mobipocket.

Stručný popis

Společenský román, odehrávající se v letech 1948 až 1990, má dvě polohy. Život v československé socialistické totalitě a život v luxusu na francouzském Azurovém pobřeží ve městě Nice.

Anotace

Společenský román, odehrávající se v letech 1948 až 1990, má dvě polohy. Život v československé socialistické totalitě a život v luxusu na francouzském Azurovém pobřeží ve městě Nice. Příběh má hodně co říci generacím čtyřicátníků a starším, kteří prožívali totalitu v plně vnímavém věku dospělých, i těm mnohem mladším, pro něž je výraz totalita jenom encyklopedickým pojmem, měli by vědět mnohem více o atmosféře života svých rodičů a nezapomínat na ni.. Totalita znamenala i velké břímě pro mladé lidi, kteří trpěli za "nedělnický" původ svých rodičů z tzv. buržoazních rodin z prostředí vzdělanců, intelektuálů, podnikatelů, právníků atd. Pro dnešní mladé lidi je to problém zcela nemyslitelný. David Besser, hlavní hrdina příběhu, který nemohl vystudovat ani střední školu, se s tím musí poprat. Emigrace do Francie ho postupně zdvihne až do sféry boháčů a vlivných podnikatelů, ale musí se umět v tomto prostředí prosadit. Později se však jeho totalitní dětství a mládí, na něž navazuje pohádkový život francouzského podnikatele, znovu střetnou ve velmi složitém prostředí v Čechách. Kruté scény z vyšetřování amnestovaného emigranta pod tlakem tajných služeb, týrání, nemilosrdné vězení atd. nemají nic společného s literární fikcí, stejně jako epizody z prostředí francouzské středomořské smetánky. Příběh vrcholí na přelomu 80. a 90. let ve Francii, kdy je David Besser zpět v Nice a v Čechách přichází tzv. sametová revoluce. David se svými přáteli z dětství dochází ke zjištění, že nabídnuté iluze vyžadují realistický chlapský postoj. Román je vlastně syntézou reportáže z totality a hollywoodského romantického příběhu, ale jeho závěr je zcela nekompromisní.
 

Tištěná publikace

 
* přibližný počet stran v tištěné knize rozměru 14x20 cm odvozený z počtů znakůElektronické knihy nejsou vázané na čtecí zařízení. Obsah e-knihy je kódovaný a není určen k převádění na jiné typy souborů.

© Warbler | Kontakt | Web admin