Název Bubáci pro všední den
Autor Karel Michal
Vydavatel Warbler s.r.o.
Jazyk česky
Délka textu 220 kB
122 přepočtených stran*
 
 
Cena 72,00 Kč


ukázka
Mobipocket
Pro čtení si instalujte Mobipocket.

Stručný popis

Součástí kritické atmosféry počátku 60. let byla Michalova sbírka groteskních povídek Bubáci pro všední den, v níž autor prostřednictvím tragikomické konfrontace postav s nadpřirozenými jevy a obskurními strašidly kladl čtenářům etické a psycholog...

Anotace

Jedna z nejúspěšnějších českých beletristických knih šedesátých let minulého století, Bubáci pro všední den Karla Michala, se proslavila originální satirou namířenou na každodenní realitu v komunistickém Československu 50. a 60. let. Povídky plné groteskního humoru, často až absurdního vyznění, spojuje motiv setkání na hranici zdání a skutečnosti, který dohromady svádí obyčejné lidi (účetního, důstojníka, redaktora, dlaždiče, kastelána) s neobvyklými zjevy (prstýnkem proměňujícím člověka v medvěda, plivníkem, vikýřníkem, pidimužíkem – zabíječem lidí, mluvící mrtvou kočkou), aby na konfrontaci jejich jednání, myšlení či prosté řeči ukázal charakter podivné doby – prázdné, absurdní, až neskutečné.

Na redakci textu pro elektronické vydání se podílela a doslov o životě a díle autora doplnila paní Viola Fischerová, manželka Karla Michala.
 

 
* přibližný počet stran v tištěné knize rozměru 14x20 cm odvozený z počtů znakůElektronické knihy nejsou vázané na čtecí zařízení. Obsah e-knihy je kódovaný a není určen k převádění na jiné typy souborů.

© Warbler | Kontakt | Web admin