Název Za volantem žena
aneb breviář řidičky - začátečnice
Autor Sylva Groszová
Vydavatel Warbler s.r.o.
Jazyk česky
Délka textu 452 kB
251 přepočtených stran*
68 obrázků 
 
Cena 58,00 Kč


ukázka
Mobipocket
Pro čtení si instalujte Mobipocket.

Stručný popis

Knížku, která se Vám dostává do rukou, napsala nejen zkušená novinářka, ale i řidička. Úsměvně se v ní s Vámi rozdělí o své bohaté zkušenosti, odpoví na otázky, jež ženám za volantem tak často ruší klidný spánek.

Anotace

Knížku, která se Vám, Vážená čtenářko (ale - vlastně i čtenáři), dostává do rukou, napsala nejen zkušená novinářka, ale i řidička. Úsměvně se v ní s Vámi rozdělí o své bohaté zkušenosti, odpoví na otázky, jež Vám, ženám za volantem, tak často ruší klidný spánek.
Knížka byla napsána a doplněna vtipnými kresbami Waltera Mendeho v 80. letech minulého sotletí. Je zajímavé srovnání, jak moc se od té doby změnila auta a ženy za volantem také.
Autorka myslí především na začátečnice, neboť všechny musí projít tím přetěžkým obdobím, kdy věta "Já se to v životě nenaučím" se pro mnohé stává takřka životním vyznáním. Dovíte se však ještě mnoho jiných zajímavostí, například kterak si poničit automobil (a právě naopak), co činit, když vezeme psa, babičku či kanára, o umění havarovat, o vodě, o větru a jiných protivenstvích... Tedy - formou zábavnou o věcech vážných, neboť bezpečnost na silnicích musí být záležitostí prvořadou.
 
Sylva Groszová (19.1.1926 Praha – 11.10.1994 Praha ) po svém návratu z koncentračního tábora nastoupila v červnu 1945 do dílen Mladé Fronty ( pracovala v truhlárně ), záhy však začala spolupracovat s redakcí Mladé Fronty, stala se redaktorkou, psala kritické kurzívky, fejetony a satiry. Později se věnovala motoristickému sportu, účastnila se mnoha soutěží i jako aktivní závodnice. Podnikla řadu zahraničních cest, zvláště plodnou byla její cesta do Japonska. Spolupracovala s motoristickými časopisy a své fejetony a reportáže uveřejňovala v denících a časopisech už jako volná novinářka. Její velkou vášní, kromě aut, byli její psi, francouzští buldočci.
 

 
* přibližný počet stran v tištěné knize rozměru 14x20 cm odvozený z počtů znakůElektronické knihy nejsou vázané na čtecí zařízení. Obsah e-knihy je kódovaný a není určen k převádění na jiné typy souborů.

© Warbler | Kontakt | Web admin