Název Filosofie koček
Bajka naši doby
Autor Vácha Masů
Překladatel Miroslav Kokinda
Vydavatel WESMA Publishers
Jazyk česky
Délka textu 325 kB
181 přepočtených stran*
 
 
Cena 79,00 Kč


ukázka
Mobipocket
Pro čtení si instalujte Mobipocket.

Stručný popis

Filozofie koček, bajka naší doby je humorné vyprávění o historii z pohledu koček, zvířat obývajících téměř všechny země světa. Kočky, původně domestikované ve starém Egyptě před tisícovkami let, byly považovány za posvátné a ochraňované bohyní Bub...

Anotace

Filozofie koček, bajka naší doby je humorné vyprávění o historii z pohledu koček, zvířat obývajících téměř všechny země světa.
Kočky, původně domestikované ve starém Egyptě před tisícovkami let, byly považovány za posvátné a ochraňované bohyní Bubastis. Jak se kočky rozšířili do celého světa?
V této smyšlené zprávě předpokládáme, že v tom měli prsty Féničané, jedni z prvních obchodníků Středomoří. A kdo jiný, než Šalamoun, král Canánu (soused Féničanů) a jeho host, královna ze Sáby mohou za takovou podobnost koček etiopských, zvaných habešské, a egyptských? Kočky byly domácími mazlíčky Římanů a pravděpodobně zásluhou vikingských obchodníků osídlily Ameriku. Kočky jsou svědky, jak se indiánští vůdci pomstili bílému muži za křivdy na svých národech poskytnutím tabáku, drogy, která svádí k předčasné smrti.
Ve středověké Evropě byly kočky často považovány za služebnice ďábla a symbol kacířství, způsobují mor a jiné pohromy přicházející společně. Zvířecí vina, kuriózní právní institut (jako příspěvek rodící se profese advokacie) zahrnuje mimo jiná zvířata také kočky. Občas byly upalovány na hranicích jako jiní kacíři.
Kočky přesto přežily. Ti, kteří rozumí kočičí mluvě, neboli "kočičtině", mohou sledovat kočičí podstatu a být fascinováni jejím vlivem – na vývoj civilizace, dobytí světa, mytologii, pověry, víru, filozofií a úděl lidstva. Je drahokamem tohoto vyprávění, podobně jako strategie Féničanů, recepce královny ze Sáby, Jákobův sen a nadto je neúspěchem při výchově dvou koťat z obálky knihy.

"Filozofie koček, bajky naší doby" a "Láska a fantazie na Kukaččích ostrovech" Váchy Masů byly přeloženy do několika jazyků a vyšly v různých zemích. Dosud se jich prodalo více 10.000 výtisků. Jsou nyní dostupné i v elektronické formě.
 

 
* přibližný počet stran v tištěné knize rozměru 14x20 cm odvozený z počtů znakůElektronické knihy nejsou vázané na čtecí zařízení. Obsah e-knihy je kódovaný a není určen k převádění na jiné typy souborů.

© Warbler | Kontakt | Web admin