Název Ruské byliny
Autor
Překladatel Bronislava Herbenová
Vydavatel Warbler s.r.o.
Jazyk česky
Délka textu 139 kB
77 přepočtených stran*
 
 
Cena 10,00 Kč


ukázka
Mobipocket
Pro čtení si instalujte Mobipocket.

Stručný popis

Ruské byliny (pověsti) jsou nejvýznamnějším odkazem staroruské lidové slovesnosti. Příběhy o hrdinských činech bohatýrů Ilju Muromcovi, Čurilu Plenkovičovi či Sadkovi.

Anotace

Ruské byliny, neboli staryny, jsou nejvýznamnějším odkazem staroruské lidové slovesnosti. Písně o hrdinských činech bohatýrů, o jejich vítězných bojích s nepřáteli země oslavovali svatou Rus i širokou ruskou duši.
Začátek 19. století znamenal pro ruskou kulturu dva nesmírně cenné objevy: v roce 1800 byl vydán Zpěv o výpravě Igorově a čtyři roky po něm první sbírka ruských bylin.
Byliny- stariny představují skladby opravdu starobylé, pěstované vesměs moudrými a váženými, i když negramotnými rolníky jako památky ze starých časů. V repertoáru ruské vesnice měly byliny opravdu výjimečné postavení už proto, že zpívat, skazyvať byliny dovedlo jen několik jednotlivců. Jejich umění se udržovalo v rodinné tradici.
 

 
* přibližný počet stran v tištěné knize rozměru 14x20 cm odvozený z počtů znakůElektronické knihy nejsou vázané na čtecí zařízení. Obsah e-knihy je kódovaný a není určen k převádění na jiné typy souborů.

© Warbler | Kontakt | Web admin