Název Atlanťan
Autor Eliška Koppová
Vydavatel Warbler s.r.o.
Jazyk česky
Délka textu 609 kB
338 přepočtených stran*
 
 
Cena 47,00 Kč


ukázka
Mobipocket
Pro čtení si instalujte Mobipocket.

Stručný popis

Kniha obsahuje novely Atlanťan a Zeď a jsou to první práce Elišky Koppové vydané knižně. Obě novely se vyznačují zralým slohem, v němž je vyvážena básnická metafora s reálným tokem děje.

Anotace

Kniha obsahuje novely Atlanťan a Zeď. Jsou to první práce Elišky Koppové vydané knižně v roce 2006.
Obraznost dějů a působnost osudu je v první novele posílena pohádkovými postavami. Hrdina Lubor nedojde uskutečnění svého snu a nenachází Atlantidu ani štěstí.
Hrdina druhé novely Ruda se pohybuje ve fantastičnu podvědomí a jen na začátku a na konci v reálném prostředí a ději. Jeho reakce a chování přinášejí humorné zážitky i poučení, jak bychom měli v tomto světě žít. Ono podvědomí je nastaveno tak, aby bylo možno pohlédnout i za zdi, které jsou uvnitř každé bytosti, mezi lidmi a mezi skupinami lidí.
Obě novely se vyznačují zralým slohem, v němž je vyvážena básnická metafora s reálným tokem děje. Novely jsou v něčem podobné - při cestě za štěstím narážejí oba hrdinové na překážky, na společenské či přírodní zákony. Žít podle nich se ukazuje nemožné, i když na druhé straně nutné.
 

 
* přibližný počet stran v tištěné knize rozměru 14x20 cm odvozený z počtů znakůElektronické knihy nejsou vázané na čtecí zařízení. Obsah e-knihy je kódovaný a není určen k převádění na jiné typy souborů.

© Warbler | Kontakt | Web admin